Loading...
Usługi 2021-02-23T19:24:53+02:00

Klasyczne pomiary geodezyjne na najwyższym poziomie!

Jeżeli poszukujesz zespołu specjalistów, którzy wykonają dla Ciebie m.in. mapy do celów projektowych, pomiary powierzchni i kubatur czy inwentaryzację geodezyjną, to doskonale trafiłeś. Po co masz przebierać wśród firm oferujących różne usługi geodezyjne z mazowieckiego, skoro wszystkie znajdziesz właśnie u nas?

Zajmujemy się geodezją w Warszawie, Pruszkowie, jak i całym województwie mazowieckim. Będziemy tam, gdzie tego potrzebujesz. Nie ograniczamy się pod względem miejsca i godzin naszej pracy – jesteśmy elastyczni. Wszystko dla Twojego maksymalnego zadowolenia.

Skoro już o kompleksowych usługach geodezyjnych mowa, czas, byś poznał je wszystkie.

To dokumenty geodezyjne niezbędne do realizacji jakiejkolwiek inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę. Powstają na bazie aktualnej mapy zasadniczej. Możesz liczyć na to, że wykonamy taką mapę dla Ciebie terminowo i rzetelnie.

Kompleksowo obsługujemy każdą budowę, czuwamy nad jej przebiegiem i efektami. Pilnujemy, aby każdy jej etap odbywał się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

W jej ramach dajemy inwestorowi możliwość obsługi związanej z zasadami inwentaryzacji nieruchomości, biorąc pod uwagę zachowanie zgodności z projektem powstającej budowli.

To dokument, który należy złożyć do zawiadomienia o zakończonej budowie. Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza składa się z operatu geodezyjnego i dokumentacji geodezyjno-kartograficznej.

W ramach tych podstawowych usług geodezyjnych z Pruszkowa zajmujemy się dostarczeniem danych o położeniu szczegółów sytuacyjnych w przyjętym układzie współrzędnych płaskich i wysokościowych.

W tym przypadku zajmujemy się rekonstrukcją uszkodzonych, zniszczonych lub przesuniętych punktów granicznych dotyczących granicy prawnej danej działki. Sprawnie wytyczymy realne granice Twojego terenu.

Wykonamy dla Ciebie projekt przyłącza wodociągowego, czyli przewodu doprowadzającego wodę z sieci wodociągowej do instalacji wodociągowej. Precyzyjnie, szybko i zgodnie z ustalonym terminem!

W ramach naszej geodezji z Warszawy, Pruszkowa, jak i całego mazowieckiego, wykonujemy dokładne pomiary powierzchni gruntów, lokalów użytkowych, mieszkań czy hal, które odgrywają dużą rolę np. w dokumentacji czy ocenianiu wartości nieruchomości.

Wykonujemy podziały nieruchomości, które mają na celu wydzielenie nowych działek gruntu. W ich wyniku powstaje dokumentacja niezbędna np. do przeniesienia własności.

Poszukujesz tanich i solidnych usług geodezyjnych w Warszawie? Doskonale trafiłeś – cennik dobieramy indywidualnie do każdego zlecenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty geodezji na terenie województwa mazowieckiego!

Specjaliści w nowoczesnych technikach pomiarowych

Inwentaryzacja fotograficzna z drona:

Czy potrzebujesz niezawodnej metody dokumentacji np. stanu technicznego elewacji budynku lub drogi dojazdowej przed rozpoczęciem inwestycji? Jeśli tak to polecamy inwentaryzację fotograficzną z drona. Usługa polega na wykonaniu serii zdjęć dzięki czemu otrzymujemy rzeczywiste zobrazowanie fotografowanego obiektu. Wysoka rozdzielczości i wysokie pokrycie zdjęć pozwala na śledzenie najmniejszych zmian przez cały okres inwestycji.

Wykonane zdjęcia mogą służyć także jako dowód w sprawie. Szczególnie w przypadku budynków znajdujących się w pobliżu budowy lub dróg dojazdowych do inwestycji.

W przypadku inwentaryzacji fotograficznej elewacji budynków zdjęcia dostarczone są razem z prezentacją multimedialną, dzięki której wystarczy kliknąć w wybrany fragment rysunku poglądowego, aby wyświetlić zdjęcie w tym obszarze.

Metoda fotogrametryczna pozwala na uzyskanie gęstej chmury punktów dzięki czemu obliczane objętości obarczone są mniejszym błędem (0.5-3%), niż w przypadku tradycyjnych metod geodezyjnych. Dane pozyskiwane są w sposób bezpieczny i nie wymagają wstrzymania prac. Dodatkowo proces pozyskiwania danych w terenie jest znacznie szybszy. Regularne naloty fotogrametryczne pozwolą monitorować zmiany terenowe powstałe podczas eksploatacji wyrobiska.

Metoda fotogrametryczna w połączeniu z standardowym pomiarem stanu zero zapewni świetne narzędzie do regularnej kontroli robót ziemnych na placu budowy.

Chmura punktów – podobna do tej pomierzonej za pomocą skanera laserowego, pozwala przedstawić skanowany obszar w trzech wymiarach. Stanowi świetną podkładkę do projektowania, a w odróżnieniu od map geodezyjnych nie występuje tutaj uproszczenie pomierzonych obiektów. Chmurę punktów można nakładać na trójwymiarowy model BIM, dzięki czemu zespół BIM może kontrolować postępy budowy oraz udoskonalać swój projekt. Chmurę można otworzyć w programie Revit i Navisworks.

Ortofotomapa – rzut ortogonalny skanowanego obszaru w 2D – wysokiej rozdzielczości „mapa google na żądanie” pozbawiona zniekształceń. Może być wydrukowana lub dokładnie wpasowana w program typu CAD.

Wpasowaną w układ współrzędnych ortofotomapę można przeglądać w programach typu CAD i nakładać na nią projekty. Umożliwia to kontrolę położenia elementów oraz ewentualnych odchyłek od projektów.

Na etapie projektu przydaje się do inwentaryzacji istniejących elementów naziemnych, planowania transportu oraz prac ziemnych, a także dokumentacji zdjęciowej „stanu zero”.

Na etapie realizacji ortofotomapa znajduje zastosowanie w monitorowaniu i zarządzaniu placem budowy oraz inwentaryzacji niedostępnych lub niebezpiecznych miejsc. Świetnie sprawdza się również podczas narad/koordynacji, gdyż w prosty i czytelny sposób pokazuje całą inwestycję. Zespół podwykonawców to specjaliści posiadający różny zakres wiedzy. Ortofotomapa w czytelny sposób pokazuje cały zakres inwestycji, dzięki czemu można uniknąć niejasności wynikających z braku umiejętności czytania mapy.

Model 3D – połączona chmura punktów siatką trójkątów z nałożoną teksturą – czyli skanowany obszar ukazany „jak w grze komputerowej”. Zwykle używany do wizualizacji skanowanego obszaru, umożliwiając jego przeglądanie z każdej perspektywy.

Numeryczny model pokrycia terenu – mapa w formie hipsometrycznej przedstawiająca ukształtowanie terenu.

Siatka numerycznego modelu terenu – Rzadka chmura punktów. Rozmiar oczka siatki do wyboru.

Mapa warstwicowa – mapa z warstwicami przedstawiająca ukształtowanie terenu. Interwał warstwic do wyboru. Przydatna do generowania powierzchni TIN oraz wizualizacji rzeźby terenu.

Sposób dostarczenia/wyświetlania materiałów fotogrametrycznych

Nazwa Format
Zdjęcia z nalotu .jpg
Chmura punktów .las .ply .xyz .laz .rcp/.rcs .e57
Model 3D .obj .fbx .ply .slpk
Ortofotomapa .tiff .ecw .DXF .pdf
Ortofotomapa/NMT/NMPT .tiff .ecw .DXF .pdf
Animacja chmury punktów/modelu 3D .mp4
Mapa warstwicowa .DXF .pdf .shp